Borgenhaugen
Conductor

Conductor i Borgenhaugen

Vi på Conductor har vår verksamhet i Borgenhaugen. Vi utför alla typer av arbeten inom el- och instrumentation i Norge och i Sverige. 

Vår expertis har vuxit inom ett antal professionella områden sedan Conductor grundades 2007. Vi har många års erfarenhet av att arbeta med elektriska installationer och instrument på uppdrag för industrin och offentliga myndigheter. Vårt företag är baserat i Sarpsborg men vi har också pågående projekt utanför länet.

Våra kunder har lärt sig att lita på oss genom åren. Vi har upprättat ett antal ramavtal baserade på deras förtroende. Vi arbetar inom olika yrkesområden som industri, infrastruktur, energi, kommunteknik, sjöfart / offshore och offentliga parker, gator och skateparker. 

Verksamhetsområden

Vi kan hjälpa dig med allt inom el, instrumentation inom de allra flesta segmenten. 

Just nu letar vi efter nya medarbetare!

Vill du arbeta hos oss? Kolla in vår karriärsida för att läsa mer.

Nöjda kunder

Vi värdesätter och söker långsiktiga relationer med våra kunder. Vi ställer höga krav på oss själva och kompromissar inte med kvalitet. 

Några av våra nöjda kunder:

  • Borregaard biorefinery
  • Sarpsborgs kommun
  • Mölndals Energi
  • Billerud Korsnäs
Kontaktuppgifter

CEO
Jon Ottar Ellefsen
+47 481 40 168
jon@conductor.as

Business Controller / Account Manager
Elin Julsen
+47 916 44 403
elin.julsen@conductor.as

Project Manager
Arnfinn Ovrid
+47 907 29 774
arnfinn.ovrid@conductor.as

Project Manager
Lars Ole Hansen
+47 950 10 183
lars-ole.hansen@conductor.as

Project Manager
Olav Husebye Karstensen
+47 473 02 550
olav-husebye.karstensen@conductor.as

Service Engineer
Svend Erik Svendsen
+47 918 03 654
svend-erik.svendsen@conductor.as

Service Engineer
Jon Andreas Hansen
97689218
jon-andreas.hansen@conductor.as